Локо (Москва) пречупи Арсенал с Мишо Александров (видео)

Носителят на Купата на Русия Локомотив (Москва) победи Арсенал (Тула) с 1:0 в първия кръг от новото първенство. "Железничарите" взеха трите точки с попадение на Соломон Кверквелия в 57-ата минута. Попадението стана след центриране от фаул, отсъден за нарушение на българския национал Михаил Александров.

Локомотив започна сезона още преди няколко дни, когато загуби мача за Суперкупата на Русия срещу шампиона Спартак (Москва) с 1:2. Старши треньорът Юрий Сьомин отново трябваше да прекроява отбраната заради трайните контузии на Ведран Чорлука и Виталий Денисов. Този път опитният специалист заложи на трима в защита - Неманя Пейчинович, Соломон Кверквелия и Дмитрий Баринов, а близо до тях действаше и Игор Денисов. В халфовата линия шанс получи Антон Миранчук, а неговият брат Алексей стартира на любимата си позиция зад нападателя, който днес бе Ари.

Арсенал се раздели с доста футболисти, сред които и българският национал Иван Иванов. Напусна и старши треньорът Сергей Киряков, заменен от добре познатия в Русия Миодраг Божович. Черногорецът пусна Михаил Александров като ляв бек, в халфовата линия стартира новото попълнение Горан Чаушич, а в нападение черногорецът се довери на Федерико Расич. Двубоят започна с пропуск на Алексей Миранчук след подаване на Ари, а след това и самият бразилец тества Владимир Габулов, но стражът на Арсенал внимаваше. Локо определено доминираше до средата на полувремето, когато Габулов отново се намеси авторитетно след шут на Ари.

Гостите постепенно се успокоиха и Чаушич се понрави с няколко технични отигравания. Футболистите на Божович пробваха няколко атаки, които не доведоха до гол, но определено създадоха напрежение в наказателното поле на "железничарите". В 36-ата минута Кантемир Берхамов беше близо до гола, но стреля извън очертанията на вратата.

В началото на втората част Кирил Комбаров застраши вратата на Локомотив, а след това Джеферсън Фарфан постави началото на добра атака на домакините, завършила с удар на резервата Александър Коломейцев и спасяване на Габулов.
В 56-ата минута Мишо Алекксандров получи жълт картон за нарушение срещу Коломейцев. Секунди по-късно в наказателното поле на Арсенал настана голям хаос. Серия от рикошети пратиха топката в Кверквелия и централният защитник с премерен шут откри за Локо.

"Железничарите" не изпуснаха инициативата до края, макар че гостите се постараха да стигнат поне до точката.

В следващия кръг Локо гостува на ЦСКА (Москва) във второто столично дерби за сезона, а Арсенал приема новака СКА-Хабаровск.