Продължава странният експеримент с наш национал

За пореден път българският национал Михаил Александров беше принуден да играе на непривичен за себе си пост в тима на Арсенал (Тула). Днес иначе офанзивният футболист беше натоварен със задачата да действа като ляв защитник в схема с четирима бранители, в резултат на което не успя да помогне с нищо и отборът му загуби с 1:2 домакинството си на Тосно в среща от 4-ия кръг на руския шампионат. Преди това бившият играч на Лудогорец оперираше и като ляв халф-бек.

Арсенал водеше с 1:0 след първото полувреме след разкошен гол на Кантемир Берхамов в 40-ата минута, но новаците в елита обърнаха в своя полза още до 55-ата минута чрез Вагиз Галиулин и Евгений Марков. В 70-ата минута отборът на Мишо Александров пропусна да стигне поне до точката, след като нападателят Лука Джорджевич не успя да реализира от дузпа.

Така тимът от Тула, който едва се спаси от изпадане в края на миналия сезон, остава с 3 точки на сметката си. Толкова вече има и Тосно, който до днес беше записал три поредни загуби.