Разочарование за Рубин при завръщането на Бердиев (видео)

Отборът на Рубин загуби с 1:2 от Краснодар първия си мач от новия сезон в руската Премиер лига. В герой за гостите се превърна крилото Рикардо Лаборде, който преди време беше трансферна цел на родния ЦСКА. Колумбиецът отбеляза и двата гола за "гражданите", а след почивката резервата Максим Лестиен върна един гол за домакините.

Рубин претърпя сериозни промени през лятото. Старши треньорът Хави Грасия беше уволнен и на поста се завърна легендарният Курбан Бердиев, донесъл единствените две титли на тима. Заедно с него, от Ростов в Казан се преместиха Сослан Джанаев, Фьодор Кудряшов, Владимир Гранат и Сардар Азмун. В отбора остана ветеранът Гьокдениз Карадениз. Турчинът дори започна като титуляр днес, заедно с Максим Канунников, който се очаква утре да премине в шампиона Спартак (Москва).
Краснодар се подсили с малко, но качествени футболисти, а от тях в титулярния състав започна единствено крилото Вандерсон. Изненадващо на пейката бе оставен шведският национал Виктор Клаесон. Вместо него, мястото на контузения Фьодор Смолов на върха на атаката зае Лаборде.

Канунников пропусна първото добро положение пред вратата на "биковете", стреляйки над гредата от удобна позиция. В 17-ата минута Маурисио Перейра пусна проницателен пас към Лаборде, който се промъкна между централните защитници и откри в полза на Краснодар. Рубин отговори с няколко скоростни атаки, но макар и съставена от петима, защитата на тима отново се провали в 33-ата минута. Тогава Лаборде се справи последоватлено с Руслан Камболов и Тарас Бурлак, а добре насоченият му удар матира Сергей Рижиков.
В 38-ата минута Лаборде се размина с първия си хеттрик в Русия, а малко след това Сергей Петров нацели гредата. На полувремето Бердиев смени Рубен Рочина с Максим Лестиен в опит да внесе повече острота в атаките на Рубин. Белгийският халф се включи активно и веднага опита далечен изстрел, който обаче излезе в аут.

Домакините определено показаха, че не са се предали и в 72-ата минута именно Лестиен с красиво изпълнение върна интригата. После обаче Краснодар имаше по-чистите положения и Вандерсон и резервата Иля Жигульов бяха близо до трети гол за тима на Игор Шалимов. В добавеното време футболистите на Рубин прибегнаха до традиционните изсипвания на топката в наказателното поле, но тази тактика не даде резултат и гостите си тръгнаха с трите точки.