Атлетик Билбао с първа победа в Швейцария

Отборът на Атлетик Билбао записа първи успех в предсезонните игри след победа с 2:0 над Сион в Швейцария. Това беше втора контрола за тима на Хосе Сиганда след загубата от Базел. Играчите на двата отбора излязоха на терена с фланелки в подкрепа на Йерай Алварес, който се бори с рака.
Автогол на Зверотич в 38-ата минута позволи на баските се оттеглят на почивка с гол преднина. В 52-ата се разписа и Раул Гарсия.

“Червено-белите” гости бяха по-силни, въпреки че швейцарският тим е в края на подготвилния си период. През второто полувреме гостите от “Сан Мамес” се прибраха и устояха на нападенията на съперника. Новият треньор Куко Сиганда използва голям набор от футболисти, като в титулярния състав заложи на нападателно трио, оформено от Сабин Мерино, Ариц Адурис и Акече.