Втора поредна победа за Арсенал в Австралия, този път Жиру засенчи Лаказет

Арсенал постигна втора поредна победа по време на предсезонното си турне в Сидни. Този път селекцията на Арсен Венгер надделя с 3:1 над Уестърн Сидни Уондърърс. Оливие Жиру (33'), Аарън Рамзи (37') и Мохамед Елнени (44') вкараха три гола в рамките на 11 минути и решиха всичко още до почивката. През второто полувреме Стивън Лъстика (57') намали за домакините, които имаха и късмет, тъй като гредите на три пъти им помагаха след удари на Елнени, Йозил и Нкетиа. Шут на Джaк Клисби също срещна гредата.

Двубоят се игра пред 83 221 зрители.

Новото попълнение Александре Лаказет, който дебютира с гол преди няколко дни, започна като титуляр, като позицията му бе вляво на нападението, изнесен малко по-назад от Жиру, който бе на върха на атаката. От другата страна стартира Алекс Иуоби.

В този двубой обаче Жиру, за чието бъдеще все още се спекулира, засенчи своя сънародник Лаказет не само с класното си отигравене при гола, но и с цялосното си представяне.

Арсенл Венгер замени всичките си полеви играчи в 66-ата минута. Давид Опсина, който започна на вратата, пък бе сменен още за началото на второто полувреме от Емилиано Мартинес.

С този двубой завърши първият етап от подготовката на Арсенал. Тя ще продължи в Шанхай, където "артилеристите" ще премерят сили с Байерн (Мюнхен) на 19 юли. Следва контрола с Челси в Пекин (22 юли).