Добро начало за Риека по пътя към ШЛ (видео)

Риека победи с 2:0 уелския ТНС в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Йосип Мишич и Флорентин Матей бяха точни за хърватския първенец, който през миналия сезон сложи край на хегемонията на Динамо (Загреб) в местното първенство.

Отборът на Матиаш Кек стартира ударно и още в 4-ата минута вече имаше аванс в резултата. Мишич стреля технично от пряк свободен удар и не оставни никакви шансове на стража на гостите. “Белите” пропуснаха няколко положения до почивката, като в това отношение се отличиха Гавранович и Вешович, но натискът им през второто полувреме доведе до нов гол в 68-ата минута. Тогава влезлият като резерва румънец Флорентин Матей засече центриране от десния фланг на Ристовски и зарадва публиката на “Руйевица”.
Гостите от Уелс бяха близо до попадение в 86-ата минута, но Куигли постъпи егоистично и стреля от неудобна позиция, вместо да подаде на непокрития Мълън.

Въпреки добрия резултат и почти сигурното класиране за следващата фаза, Риека игра доста вяло и показа, че още не се намира в оптимална форма.

РИЕКА - ТНС 2:0
1:0 Й. Мишич (4)
2:0 Ф. Матей (68)