ЦСКА-София продължи с победите и на българска земя (видео)

ЦСКА-София продължи победната си серия в предсезонните контроли, след като надигра с 2:0 Етър. И двете попадения за червените паднаха през първата част, реализирани от Кирил Десподов и Рубен Пинто.

Домакините имаха превъзходство през първата част, но след почивката новакът в Първа лига изравни играта и имаше възможност да върне поне едно попадение.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Локо Пд и българския футбол Аян Садъков, който почина днес.

Първото голово положение в мача бе в полза на червените, които можеха да вкарат още в 34-ата секунда. Кирил Десподов проби отдясно и пусна към Каранга, който се завъртя добре на 180 градуса и шутира, но покрай десния страничен стълб на Иванов.

Етър отговори с шут на Неделчев в 5-ата минута, който обаче мина високо над вратата. Същото стори и Яни Пехливанов в 9-ата минута, който не успя да завърши по най-добрия начин опасна атака на виолетовите отдясно.

Малко по-късно, в 16-ата минута, червените откриха резултата. Стефан Неделчев загуби елементарно топката, която попадна в краката на Меркадо, който от своя страна напредна и намери добре непокрития Кирил Десподов. Младият нападател шутира силно по земя от 13-14 метра и не остави шанс на Иванов - 1:0 за ЦСКА-София.

В 32-ата минута домакините можеха да вкарат втори гол, когато Недялков намери Симао, но изстрелът на португалеца срещна гредата. Те коригираха своя мерник в 38-ата минута, когато Рубен Пинто вкара с глава, засичайки центриране на Симао.

Именно при резултат 2:0 в полза на ЦСКА-София приключи и първата част.

На почивката наставникът на гостите Станислав Генчев извърши 6 промени, като в игра се появиха голяма част от титулярите в лицето на Иван Стоянов, Йордан Апостолов и дошлият от Берое Венци Василев. За червените влязоха новото попълнение Енрике и Густаво Кулма.

В началните минути на второто полувреме Десподов и Кулма пробваха да реализират с изстрели от границата на наказателното поле, но те излязоха в аут.

След час игра и наставникът на домакините Стамен Белчев извърши множество смени. След тях Етър изнесе играта в по-предни позиции. В 72-ата минута Йордан Апостолов стреля силно от границата на наказателното поле, но Слави Петров спаси.

Пет минути след тази ситуация Иван Петков пропиля най-чистото положение за Етър, когато вместо да стреля с глава от 5 метра, той опита подаване на празна врата към свой съотборник и сгреши. В 83-ата минута изключително опасен шут на бившия футболист на Левски Сашо Александров профуча покрай левия горен ъгъл на червената врата.

ЦСКА-София отговори с бомбен удар на Никола Колев, който Христо Иванов с мъка изби. В 86-ата минута след груба грешка във великотърновската отбрана Енрике се откъсна сам срещу вратаря, но бе фаулиран от влезлия на почивката Адамец и реферът вдигна заслужен директен червен картон на защитника.

ЦСКА-СОФИЯ - ЕТЪР 2:0