Манчестър Сити влетя в ШЛ за седма поредна година (видео)

Манчестър Сити ще играе в Шампионската лига за седми пореден сезон, след като завърши на трета позиция в Премиър лийг. За тази цел “гражданите” трябваше да спечелят гостуването си на Уотфорд в последния кръг и те го сториха по безапелационен начин - 5:0. Така тимът на Джосеп Гуардиола дори влиза директно в групите на турнира заедно с Челси и Тотнъм, а Ливърпул като четвърти ще трябва да мине през ситото на квалификациите. Арсенал е големият губещ, тъй като финишира пети и отива в Лига Европа.

Сити не остави нещата на съдбата, а сам си реши всичко още до почивката. Удар на Габриел Жезус беше избит почти от голлинията още в 46-ата секунда, но в 5-ата минута преднината беше факт. Тогава капитанът Венсан Компани заби топката с глава за 1:0. След това Агуеро добави две попадения в 23-ата и 36-ата минути, а четири преди края на полувремето се разписа и Фернандиньо.

След антракта Жезус все пак успя да вкара - за 5:0. Отделно Кун пропусна поне три чисти възможности.

Домакините, които по принцип не играеха за нищо, след като си бяха гарантирали оставането, бяха безучастни свидетели на случващото се на терена.

За мениджъра на Сити Пеп Гуардиола това е първи сезон в треньорската му кариера, в който отборът му не е първи или втори.

Срещата на “Викъридж Роуд” беше последна за мениджъра на Уотфорд Валтер Мадзари, който напуска. Мачът може да е бил последен и за Туре Яя, чийто договор с клуба от Манчестър изтича. Африканецът беше сменен през второто полувреме и продължително време се прегръщаше с Гуардиола край страничната линия, давайки вид, че си взима сбогом.