Марица разби Асеновец в последното си домакинство

Отборът на Марица победи с 5:2 гостуващия Асеновец в мач от предпоследния 33-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят беше динамичен и интересен, а двата тима играха коректно. “Жълто-сините” победиха заслужено, след като показаха по-техничен футбол и не се отказаха да търсят успеха в нито един момент от мача. На стадиона, за да подкрепи родния си тим в последния му домакински мач за този сезон, беше и Красимир Чомаков.

Първата част започна добре за Марица и още в 9-та минута Борислав Караматев откри с хубав удар от границата на наказателното поле. Две минути по-късно Мутлу Алиев би слабо покрай вратата на Илия Николов. В 14-та минута много добра комбинация между Венцислав Гюзелев, Иван Гендов и Димитът Юруков завъши с удар на последния, но над гредата. Две минути по-късно Юруков пусна хитър пас към Гендов, който стреля, но вратарят Станимир Иванов спаси. В 26-та минута Венцислав Гюзелев се измъкна зад защитата, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно Мартин Атанасов и Веселин Филипов от гостите се озоваваха на стрелкови позиции, но стреляха неточно. В 35-та минута Венцислав Гюзелев довкара топката във вратата за 2:0, след кратко меле и удар на метър-два пред голлинията. Гостите заиграха без настроение в тези минути, но в 41-та минута изненадващо Веселин Филипов бе оставен сам и с прехвърлящ удар върна асеновградчани в мача.

Втората част започна с фрапантен пропуск пред вратата на гостите. Иван Гендов не успя да засече центриране, успоредно на голлинията, разминавайки се на сантиметри от топката. В 53-та минута капитанът на Марица Красимир Иванов сгреши неволно, предоставяйки топката на играч на гостите, който навлезе в наказателното поле и бе задържан от Иванов. При отсъдената дузпа Веселин Филипов би технично и изравни - 2:2. Пловдивчани не се стъписаха и още в 55-та Георги Арабаджиев бе изведен много добре срещу вратаря, но в последния момент защитник изби. Малко по-късно Красимир Иванов опита удар, но право във вратаря. В 63-та минута Веселин Филипов стреля над вратата на Илия Николов. В 65-та минута нов фрапантен пропуск пред вратата на гостите запази резултата равен.

Трима играчи на “Марица” последователно се разминаха с топката на метри пред голлинията не успявайки да засекат във вратата. В 70-та минута Иван Гендов бе изведен сам срещу вратаря и чукна покрай Станимир Иванов. Последва сблъсък с вратаря, а междувременно топката се оплете в мрежата. Съдията Краевски първо отсъди нарушение в атака, но после бе поправен от асистента си и зачете гола. Гендов обаче бе контузен и напусна принудително, заменен от Георги Георгиев. Само три минути по-късно именно Георгиев реши мача с четвърти гол, след пас на Борислав Караматев. В 85-та минута влезлият преди минути Христо Янчев окончателно прекърши гостите с пети гол. След серия от удари и избивания Янчев бе най-съобразителен и отбеляза. Все пак гостите имаха шанс да намалят от статично положение в 89-та минута, но ударът бе твърде неточен.
Така Марица записа заслужен успех и със сигурност ще завърши на втора позиция в крайното класиране, каквото и да се случи в последния кръг, тъй като имат предимство в директните двубои срещу третия ОФК Карнобат (1:2 и 1:0). След този кръг водач и сигурен първенец е Загорец с 81 точки, Марица има 75, а ОФК Карнобат са със 72. В последния кръг следващата събота Марица гостува на Борислав в Първомай.

МАРИЦА - АСЕНОВЕЦ 5:2
1:0 Борислав Караматев (9)
2:0 Венцислав Гюзелев (35)
2:1 Веселин Филипов (41)
2:2 Веселин Филипов (53-дузпа)
3:2 Иван Гендов (70)
4:2 Георги Георгиев (73)
5:2 Христо Янчев (85)