Марица разгроми Раковски 2011

Отборът на Марица победи с 4:0 като гост тима на Раковски 2011 в мач от междинния 31-ви кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят бе игран в сряда, на стадион “Г.С.Раковски” в квартал “Ген.Николаево” в град Раковски. Старши треньорът на пловдивчани Стоян Димитров не можеше да разчита за тази среща на контузения Рангел Игнатов.

Марица влезе добре в този двубой и пловдивчани изпуснаха 2-3 интересни ситуации. Даниел Спасов имаше шанс да открие с удар от средна дистанция, но не успя. След средата на полувремето домакините поизравниха играта, а на стадиона в Раковски заваля пороен дъжд. В 34-та минута Иван Гендов отбеляза за 0:1 в полза на маричани, след хубав пас на Димитър Юруков отдясно. Гендов дойде през зимната пауза именно от Раковски 2011. След гола домакините имаха две по-опасни положения, но защитниците и Илия Николов се справиха на ниво. Двата тима се оттеглиха при резултат 0:1 на почивката.

През втората част Марица започна вихрено и до 55-та минута резултатът вече беше класически - 0:3. Първо в 48-та минута Венцислав Гюзелев удвои със своя 27-ми гол за “жълто-сините” през този сезон. Димитър Юруков изведе Гюзелев сам срещу вратаря на домакините и голмайстора на Марица не сгреши. Малко по-късно, в 55-та, Георги Арабаджиев се разписа за 0:3, след комбинация с Венци Гюзелев. Гостите имаха една опасна ситуация, при която Илия Николов улови топката, след опасен удар на Запрян Запрянов. Маричани владееха ситуацията и разиграваха добре в тези минути. В 84-та минута Даниел Спасов стреля, но нямаше късмет - топката срещна гредата, но след това Николай Павлов отбеляза четвърти гол във вратата на домакините и оформи крайния резултат в този мач.

Така Марица записа победа в предпоследното си гостуване през този сезон срещу тима на Раковски 2011. След ценния успех маричани имат 72 точки в актива си и изостават на три зад лидера Загорец, който също днес постигна успех като гост на Миньор (Раднево) с 0:2. Трети е ОФК Карнобат с 68. Идната събота - 13-ти май, от 18 часа, “жълто-сините” от Пловдив приемат Евроколеж. Двубоят ще се играе на стадион Марица.

РАКОВСКИ 2011 - МАРИЦА 0:4
0:1 Иван Гендов (34)
0:2 Венцислав Гюзелев (48)
0:3 Георги Арабаджиев (55)
0:4 Николай Павлов (84)