Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Гранада се сбогува с Примера с осма поредна загуба

Отборът на Гранада се сбогува с Примера дивисион с осма поредна загуба. Тази вечер тимът на Тони Адамс падна с 1:2 като домакин от Еспаньол в срещата от 38-ия кръг и не успя да донесе поне малко радост на своите привърженици в последния си мач в елита. Още по-неприятно е, че Гранада направи 13 поредни срещи без успех и отдавна знаеше, че догодина няма да играе в първия ешелон на испанския футбол.

Еспаньол взе преднина от два гола още в началото на мача. В 3-ата минута Лео Баптищао получи чудесен пас между няколко защитници в наказателното поле и от движение засече топката в мрежата за 0:1. В 8-ата минута пък самият Баптищао напредна и центрира по земя, а Рубен Весо си вкара автогол и удвои преднината на гостите.

Гранада успя да върне един гол в 22-ата минута, когато Андреас Перейра с много техничен изстрел от границата на наказателното поле матира вратаря за 1:2. Това обаче бе малка утеха за домакините, които записаха поредно поражение на сметката си.

Така Гранада завършва сезона на последното 20-то място с 20 спечелени точки. Еспаньол пък поне до утре ще държи 8-ото място с 56 точки, преди изиграването на останалите срещи от кръга.