Може ли да има плейоф за третото или четвъртото място в Премиър лийг?

Премиър лийг вече има своя нов шампион в лицето на Челси, а трите отбора, изпадащи от елита, също вече са ясни. Изключителната битка за място в топ 4 обаче ще продължи до самия край. Към този момент изглежда, че Манчестър Сити и Ливърпул почти сигурно са си осигурили третата и четвъртата позиция, докато Арсенал се надява на сензационна грешка на конкурентите си в последния кръг. Хипотетично все още е възможно да се стигне до изключителна драма, при която битката може да се реши чрез плейоф. За да се случи това, отборите, борещи се за съответната позиция, трябва да завършат с еднакви показатели по отношение на точков актив, голова разлика, отбелязани попадения и допуснати голове. При какъв сценарий може да се случи това?

Първи вариант - плейоф за четвъртото място между Ливърпул и Арсенал:

За да се стигне до този развой, е нужно Ливърпул да загуби сензационно - с 0:2, от Мидъзлбро на "Анфийлд", а Арсенал да направи 1:1 с Евертън на "Емиратс". Тогава всички показатели между двата тима ще бъдат изравнени.

Втори вариант - плейоф за третото място между Ливърпул и Манчестър Сити:

Този вариант дори изглежда по-вероятен. За да се случи той, Ливърпул трябва да победи с 3:0 Мидъзлбро, а Манчестър Сити да направи 3:3 като гост на Уотфорд. Припомняме, че само преди два дни Уотфорд загуби с 4:3 от Челси на "Стамфорд Бридж", и то с гол в 88-ата минута.

Трети вариант - плейоф между Арсенал и Манчестър Сити:

За този хипотетичен вариант, е нужно Сити да бъде разгромен с 4:0 от Уотфорд, а "лондончани" да победят с 1:0 Евертън. Тогава Арсенал и Манчестър Сити ще бъдат с изравнени показатели и ще се борят за трето или четвърто място в зависимост от резултата на Ливърпул.

Разбира, се най-вероятно е крайното класиране в топ 4 да бъде такова, каквото е и актуалното. Вече обаче сме били свидетели на драматични развръзки в последните секунди на сезона.