Ман Сити не допусна грешка и отново е пред Ливърпул (видео)

Манчестър Сити взе лесни три точки в домакинството си на Уест Бромич и направи огромна крачка към класиране на едно от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. В отложен двубой от 34-ия кръг на Премиър лийг “гражданите” спечелиха с 3:1 срещу тима на Тони Пулис и отново изместиха Ливърпул от третата позиция. Отборът на Джосеп Гуардиола има с две точки повече от мърсисайдци и с три повече от Арсенал. В последния кръг Сити гостува на Уотфорд и дори равенството ще е достатъчно, за да финишира в Топ 4.

Габриел Жезус, Кевин де Бройне и Туре Яя отбелязаха головете за домакините, а за Уест Бромич се разписа Хал Робсън-Кану в заключителните минути. Пабло Сабалета изигра последния си мач за Манчестър Сити и беше бурно аплодиран от феновете.
Първите минути не бяха лесни за “гражданите”, които трудно излизаха на удобни позиции. След четвърт час игра Александър Коларов стреля опасно от пряк свободен удар, но Бен Фостър реагира адекватно. Последва пропуск на Льорой Сане, за да се стигне до откриването на резултата от Габриел Жезус в 29-ата минута. Атаката започна от Де Бройне и след щастлив рикошет топката се озова в бразилския нападател, който отблизо нямаше как да не опъне мрежата.

Само две минути по-късно самият Де Бройне покачи на 2:0 и на практика сложи край на интригата. До почивката белгиецът, Сане и Серхио Агуеро пропиляха добри възможности за трети гол във вратата на Уест Бромич. Гостите отговориха с коварен изстрел на Хосе Саломон Рондон, спасен от Вилфредо Кабайеро.
В началото на втората част Сити намали оборотите, но въпреки това стигна и до трето попадение. Негов автор стана Туре Яя след двойно подаване с Агуеро. Публиката пък се зарадва на влизането в игра на Сабалета, който е един от най-уважаваните футболисти на тима. Аржентинецът се появи на мястото на Давид Силва в 62-ата минута и бе бурно приветстван от феновете в последния му мач на “Етихад Стейдиъм”.

Уест Бромич все пак върна един гол три минути преди края, когато Алан Ниом намери Робсън-Кану и той отблизо преодоля Кабайеро. Тимът на Тони Пулис е 9-и в класирането, с равен брой точки с Борнемут и Саутхамптън.