Футболно зрелище в Горна Оряховица, “железничарите” записаха драматичен успех над Пирин (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) записа драматичен успех с 4:3 над лидера в група “Б” Пирин (Благоевград). Играчите на Александър Димитров прекъснаха ужасната си серия от четири срещи без победа.

Първото попадение на стадион “Локомотив” реализира Стефан Цонков, който с глава се разписа в 16-ата минута. Димитър Благов изравни шест минути преди края на първата част. Второто полувреме стартира отлично за гостите. Звездата на “орлетата” Станислав Костов вкара за 1:2. В 58-ата минута Цонков вкара втория си гол в срещата. Крилото на “железничарите” Фунду направи 3:2, Софиен Муса вкара четвъртия гол във вратата на Красимир Костов. Крайният резултат оформи резервата Иван Цветков три минути преди края на срещата.

Първата интересна ситуация на стадион "Локомотив" дойде в седмата минута, когато централният нападател на домакините Софиен Муса свали с глава топката към Стефан Цонков, който обаче стреля изключително неточно. Играчите на Александър Димитров пропуснаха отлична възможност да открият резултата.

Секунди по-късно Цонков проби отдясно и центрира към Муса, който овладя кълбото, но ударът му не успя да затрудни стража на Пирин. В 16-ата минута логично падна попадение в мрежата на "орлетата". Бранителят Стефан Цонков се разписа след центриране от корнер. Той бе оставен непокрит и от близка дистанция успя да матира Красимир Костов.

В 39-ата минута "орлетата" изравниха резултата в Горна Оряховица. Попадението реализира Димитър Благов. Атакуващият футболист заби своя трети гол от началото на сезона в елита.

Втората част започна малко по-добре за гостите и логично падна нов гол в мрежата на Стефано Кунчев. В автор на попадението се превърна Станислав Костов, който се справи с лекота с Жан Амброуз и с удар под гредата нe остави шанс на стража на домакините. Все пак в 58-ата минута “черно-белите” изравниха. Стефан Цонков засече с глава центриране от корнер и по този начин отбеляза втория си гол в срещата.

В 78-ата минута капитанът на "зелените" Александър Башлиев направи груба грешка, той загуби топката от Бен Отман, който се пребори добре, центрира в наказателното поле към Фунду, който овладя кълбото и с фантастичен фалцов удар матира Костов.

Секунди след това и Софиен Муса бе много близо до това да накаже младия вратар на Пирин, но ударът му с глава срещна горната греда. В 86-ата минута обаче мощният таран не сбърка и отбеляза така желаното от него попадение.

Само минута по-късно резервата Иван Цветков отново показа голямата си класа. Опитният нападател стреля много технично от дистанция и върна интригата в сблъсъка. В продължението на срещата Иван Цветков направи невероятен пропуск. Башлиев проби отдясно и центрира към нападателя, който от близка дистанция шутира, но Стефано Кунчев показа класа, спасявайки вратата си от четвърти гол. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - ПИРИН 4:3

1:0 Стефан Цонков (16')
1:1 Димитър Благов (39')
1:2 Станислав Костов (51')
2:2 Стефан Цонков (58')
3:2 Аристоте Фунду (78')
4:2 Софиен Муса (86')
4:3 Иван Цветков (87')

Стартови състави:

Локомотив (ГО): 1. Стефано Кунчев, 33. Стефан Цонков, 4. Николай Христов, 15. Жан Амброуз, 37. Венцислав Керчев, 27. Игор Джоман, 24. Юлис Ндонг, 28. Бен Отман, 23. Владислав Узунов, 38. Аристоте Фунду, 9. Софиен Муса