Гатузо изпадна от Серия "Б"

Воденият от легендата на Милан Дженаро Гатузо отбор на Пиза изпадна официално от Серия "Б". Това се случи, след като "нерадзурите" допуснаха поражение с 1:4 от Читадела в последен мач от 40-ия кръг на първенството.

Тосканците останаха с 34 точки, като два кръга преди края на сезона нямат никакъв шанс да стигнат до плейофите, които са на девет точки. Още преди този мач шансовете за спасение бяха нищожни, но въпреки това близо 8000 тифози дойдоха на "Арена Гарибалди". Интересното е, че дори с допуснатите четири попадения защитата на Пиза остава най-добрата през сезона от всичките 22 отбора, като е допуснала само 33 попадения.

Още в 11-ата минута Аригини даде аванс на гостите. Домакините играеха със сърце, но отново нямаха шанс пред противниковата врата. Все пак в 60-ата минута Масучи изравни. Пиза търсеше пълен обрат, но в 76-ата минута Видо съсипа техните надежди. Отново той бе точен в 84-ата минута, а играчите на Гатузо пропуснаха три възможности за 2:3, като накрая допуснаха четвърти гол. Този път след центриране от корнер се разписа Скалия в 94-ата минута.

Успехът изведе Читадела на пето място с 60 точки, докато Пиза остана на 21 място с 34 точки.

Така Пиза се завръща в Лега Про, след като прекара едва един сезон в Серия "Б". Именно Дженаро Гатузо изведе "нерадзурите" до промоция след седем години пауза, но 10 месеца по-късно Пиза отново е в третото ниво на италианския футбол.

"Нерадзурите" през целия сезон имаха различни проблеми, като им бяха отнети четири точки. Преди това тимът не направи подготовка, Гатузо си тръгна заради проблеми със старото ръководство, но след това се завърна, за да се опита да изведе тима да историческо спасения.

Играчите не бяха получавали над половин година заплати, което бе основната причина за наказанието с отнемане на точки. Освен това не можеха да бъдат привличани играчите, които бе набелязал Гатузо. Бившият халф обяви, че напуска Пиза, въпреки че тифозите и тази вечер го изпратиха с аплодисменти.

Световният шампион от 2006 година влезе в сърцата на тифозите, които се надяват с него да започнат изкачването към Серия "Б" през лятото, но на този етап, това изглежда много трудно.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ 40-ИЯ КРЪГ НА СЕРИЯ "Б"