Христо Николов и Стал Остров на крачка от полуфинал в Полша

Отборът на Стал Остров, където играе българинът Христо Николов, се нуждае само от още една победа, за да си осигури място в полуфиналите на полското първенство.

Това стана факт, след като Гларуса и съотборниците му спечелиха мач №2 от четвъртфиналната серия срещу Даброва Горница с 81:75 и поведоха с 2:0 победив  серията.

Николов престоя на терена общо 20 минути и записа срещу името си 7 точки (2/3 за две точки и 3/3 от линията за наказателни удари), 3 асистенции, 1 борба и 1 открадната топка.

Най-резултатен за победителите беше Марк-Антонио Картър с 28 точки, а Шон Кинг добави 14 точки за успеха.

Мач №3 от серията, която се играе до три победи от пет мача, ще се изиграе на 10-и май, като домакин ще бъде тимът на Даброва Горница.