Воукс доближи Бърнли до оцеляването

Късен гол на Сам Воукс донесе точка на Бърнли в домакинството срещу Уест Бромич. Срещата завърши 2:2 след четири попадения след почивката. Воукс откри резултата преди гостите да обърнат мача с попаденя на Рондон и Крейг Доусън.

След четири поредни загуби и пет мача без гол отборът на Тони Пюлис трябва да е доволен от резултата, въпреки че си осигури оставане във Висшата лига преди доста време. Бърнли най-вероятно също ще е в елита и догодина. Тимът има 40 точки и 8 преднина пред 18-ия Суонзи.

През първото полувреме и двата отбора рядко застрашаваха вратата на съперника, но домакините имаха известно предимство. В 55-ата минута Сам Воукс вдигна трибуните на крака, след като засече центриране на Ашли Барнс. Десет минути по-късно обаче УБА изравни. Бърнли се справи с поредица от ъглови удари, като при един от тях топката се отби в гредата, но не успя да спре Саломон Рондон, който вкара първото попадение за тима след 5 мача суша.

Гостите дори успяха да поведат в 77-ата минута. Тогава празнуващият рожден ден Крейг Доусън направи 1:2 след удар с глава. Преднината обаче не се задържа дълго, тъй като пет минути преди края отново Сам Воукс бе в прегръдките на съотборниците си. Той прехвърли Бен Фостър с удар с глава, като вратарят има основна вина за попадението с неразчетеното си излизане.