Сент Етиен не се даде на Бордо

Отборите на Сент Етиен и Бордо не излъчиха победител в срещата помежду си от 36-ия кръг на Лига 1. Сблъсъкът на "Жофроа Гишар" завърши при резултат 2:2, като гостите на два пъти повеждаха, но домакините показаха борбеност и успяха да стигнат поне до точката.

Бордо откри резултата в 42-ата минута, когато получи дузпа в своя полза и Адам Унас вкара от бялата точка. В самия край на полувремето обаче Сент Етиен изравни. Ромен Амума подаде магически извеждащ пас за Роберт Берич, за когото остана единствено да вкара за 1:1.

В началото на втората част отново "жирондинци" излязоха напред в резултата. При едно центриране в пеналта Ярослав Плашил продължи с глава за Гаетан Лаборд, който отблизо не сгреши за 1:2.

Домакините обаче отново не се предадоха и в 65-ата минута се добраха до ново изравняване. Тогава при едно разбъркване Венсан Пажо успя да чукне кълбото по посока на вратата и въпреки усилията на стража Седрик Карасо и на негов съотборник, топката все пак премина зад голлинията за 2:2.

В самия край на срещата гостите останаха и в намален състав, след като Никола Палоа бе изгонен от игра.

След това равенство Бордо остава на 4-ото място в класирането с 57 точки. Сент Етиен пък заема 7-ата позиция в таблицата с актив от 50 точки.