Игуаин резервира билета на Юве за финала (видео+галерия)

Ювентус направи огромна крачка към класиране на финал в Шампионската лига. Тази вечер “бианконерите” надиграха с 2:0 Монако в гостуването си на “Луи II” и взеха повече от добра преднина преди реванша в Торино. Героят в мача пък бе нападателят Гонсало Игуаин, който вкара и двата гола за гостите. Той откри резултата в 29-ата минута, а след това добави и втори гол на сметката си в 59-ата минута. Така италианският шампион за пореден път демонстрира огромния си опит и класа и укроти младият и надъхан съперник в лицето на монегаските, които ще имат изключително трудна задача да търсят обрат в ответния мач.

Срещата започна с агресивна игра на Ювентус, който обаче имаше проблем със завършващия пас. В 10-ата минута остро центриране на Даниел Алвеш се отклони от тялото на защитник и се насочи към вратата, но Даниел Субашич бе на мястото си. След това в 12-ата минута Миралем Пянич даде страхотен пас за Алвеш в наказателното поле, той продължи от въздуха към Гонсало Игуаин, но малко не достигна на аржентинеца да отправи удар към вратата.

Монако бързо се окопити и на три път бе много близо до гола. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле Килиан Мбапе изскочи зад защитата и стреля с глава, но Буфон спаси. След това в 16-ата минута ново остро центриране в пеналта и Мбапе отблизо отблизо засече, но отново не успя да преодолее стража на съперника. В 20-ата минута пък Камил Глик бе изпуснат на задната греда и отблизо не съумя да уцели вратата.

Ювентус обаче показа, че знае кога да нанесе своя удар. В 29-ата минута “бианконерите” организираха страхотна контраатака и откриха резултата. Пауло Дибала с пета подаде на Дани Алвеш, който също с пета продължи към Игуаин, а той от границата на наказателното поле простреля вратата за 0:1. В 37-ата минута гостите имаха нова добра възможност, като Дибала стреля от фаул, но Субашич спаси.

Втората част започна с натиск на Монако и още в 46-ата минута Радамел Фалкао бе изведен в наказателното поле, но Буфон с блестяща намеса блокира удара му. След това в 50-ата минута Бернардо Силва реши да тества опитния страж от дистанция, но без особено да го затрудни.

Юве отговори също с далечен изстрел на Даниел Алвеш в 52-ата минута, а три по-късно Клаудио Маркизио отне една топка и излезе очи в очи със Субашич, но не успя да го преодолее. В 59-ата мунута обаче торинци забиха втори гол. Алвеш центрира прекрасно за Игуаин, който отблизо засече топката във вратата за 0:2.

Монако опита да се върне в мача, но атаките на домакините бяха много плахи и не стигаха до реална опасност. В 73-ата минута Жоао Моутиньо стреля от дистанция, но твърде неточно. След това Киелини на два пъти допусна нетипични грешки в наказателното поле, но Фалкао не се възползва от тях. В 90-ата минута пък след центриране от фаул Валер Жермен стреля отблизо с глава, но отново блестящ Буфон отказа нападателя на домакините.

В крайна сметка Юве успя да удържи преднината си и вече с единия крак е на финала. Монако пък ще трябва да направи малко чудо в реванша в Торино, ако иска да обърка сметките на своя съперник и да си уреди пътуване до Кардиф.