Бас Дост не се отказва да гони Меси

Нападателят на Спортинг (Лисабон) Бас Дост още веднъж доказа, че се намира в убийствена форма. Холандецът реализира хеттрик при победата над Брага като гост с 3:2 и вече има 31 гола в Примейра лига, или само с два по-малко от звездата на Барселона Лионел Меси, с когото водят задочен спор за "Златната обувка". Любопитното е, че 22 от попаденията на Дост са отбелязани през календарната 2017 година.

Спортинг се озова в ролята на догонващ в 13-ата минута, когато Рикардо Орта откри в полза на Брага. В 31-ата Андре Силва пропусна дузпа за "лъвовете", но в началото на втората част те получиха правото да изпълнят още един наказателен удар и Бас Дост изравни. Холандецът направи 1:2 в 75-ата минута, но Руи Фонте изравни в 79-ата. Малко по-късно отново Дост беше на точното място и донесе победата на Спортинг.

Успехът позволи на тима, воден от Жорже Жезус, да се доближи отново на 5 точки от втория Порто. Лидер и почти сигурен шампион е Бенфика. "Орлите" имат с 3 точки повече от Порто.