Новара се отдалечава от плейофа след загуба от слабак

Отборът на Новара загуби с 1:3 гостуването си на борещия се за оцеляване в Серия “Б” тим на Виченца. Българският нападател Андрей Гълъбинов започна срещата като титуляр, но не показа най-добрата си игра и бе заменен от Антонио Луканович в 77-ата минута.

Новара поведе в мача в 28-ата минута с попадение на Федерико Македа.

Домакините обаче направиха пълен обрат и взеха трите точки. В 40-ата минута Осаримен Ебагуа изравни резултата, а Никола Беломо в 63-ата и Франческо Орландо в 71-ата минута донесоха успеха на своя тим.

След тази загуба Новара остава на 11-ото място с 50 точки и изостава на 1 от 8-ата позиция, която дава право на участие в плейофа за влизане в Серия “А”. Отборът на Гълъбинов обаче вече има мач повече от конкурентите си.

Виченца пък взе важни три точки и с актив от 41 пункта излезе от опасната зона, като се изкачи на 17-ото място в класирането.