Кротоне без Тонев наказа високомерния Самп

Новакът в Серия "А" Кротоне постигна победа при гостуването си на Сампдория с 2:1 в двубой от 33-ия кръг. Домакините поведоха чрез Патрик Шик (17), но с два бързи гола, дело на Диего Фалчинели (67) и Сими (80), гостите се добраха до успеха. За Кротоне не игра българският национал Алексъндър Тонев, който дори остана извън групата за мача.

Гостуващият отбор можеше да изостане в резултата още в 8-ата минута, когато гредата го спаси от ранен шок. В 17-ата минута обаче късметът не покри Кротоне. Тогава Шик получи пас пред наказателното поле от ветерана Фабио Куалярела и с чудесна солова акция отбеляза своето 10-о попадение в Серия А за този сезон. Любопитното е, че Шик е четвъртият най-млад играч в топ 5 на първенствата в Европа, който се е разписвал най-малко 10 пъти през тази кампания. Преди него са единствено детето-чудо Килиян Мбапе от Монако, звездата на Тотнъм Деле Али, както и Вернер. До края на частта гостуващият отбор търсеше гола по-настоятелно, но така и не стигна до него преди почивката.

В 54-ата минута Сампдория вече можеше да води с 2:0 след неразчетено излизане на вратаря Алекс Кордас, но прехвърлянето на Куалярела не сполучи. Кротоне отговори с няколко безуспешни атаки през следващите минути. Това продължи до 67-ата, когато след изпълнение на корнер Фалчинели се оказа най-съобразителен и изравни за 1:1. В 77-ата минута отново капитанът на "моряците" пропусна да им донесе победата, след като  се сблъска с Кордас, но не насочи топката в мрежата. Това обаче стори Сими за своя отбор едва 180 секунди по-късно. Влезлият като резерва едва пет минути по-рано нападател засече центриране на автора на първия гол Фалчинели и така осигури ценни три точки за тима си в битката за оцеляване.

Тимът на Кротоне се намира в страхотна форма, като това беше трета победа в последните четири срещи на новака. Така отборът се намира на 18-о място на пет пункта от спасителното 17-о, което в момента се държи от Емполи, победил изненадващо Милан на "Сан Сиро". Домакините от Сампдория са на 10-а позиция с 45 точки в актива си. До края на първенството остават само още 5 кръга.