Макс Крузе играе на макс напук на Йоги Льов (видео)

Изгоненият от националния отбор на Германия Макс Крузе накара критиците си да замлъкнат, след като вкара цели 4 гола за победата на Вердер (Бремен) с 4:2 над Инголщат 04 като гост в Бундеслигата. Скандалният нападател реализира един гол в края на първото полувреме и три през второто, с което вкара тима си в зона "Европа". В същото време Инголщат 04, който на два пъти повеждаше в резултата, пропусна да се доближи само на точка от спасението си. Сега баварците остават под чертата в компанията на обречения Дармщат 98. До края остават четири кръга.

Само преди няколко месеца Вердер беше сред изпадащите, но серия от десет поредни срещи без поражение изстреля отбора до шеста позиция.

Макс Крузе придоби лоша слава през последната година, след като беше хванат да играе покер по цели нощи преди тренировка. Отделно той твърдеше, че е загубил 75 000 евро в такси. Крузе не спазваше и хранителен режим, а освен това си направи клипче как мастурбира и то може да бъде видяно в интернет. В резултат на това Йоахим Льов реши, че той повече няма място в селекцията му.

Сега обаче нападателят вече има 13 гола в Бундеслигата и за четвърти път в последните пет сезона преминава чертата от поне 10.