Вердер взе дербито и се изстреля нагоре (видео)

Обрат от 0:1 до 2:1 срещу Хамбургер ШФ доближи Вердер (Бремен) на две точки до място в Лига Европа - нещо немислимо допреди няколко месеца, когато тимът беше в зоната на изпадащите в Първа Бундеслига. В същото време гостите от Хамбург остават на точка от баражното 16-о място, което в крайна сметка може да ги изпрати в долния ешелон.

Дербито на Севера от 29-ия кръг оправда очакванията за драматизъм и отворена игра. Още в 1-ата минута Макс Крузе пропусна сам срещу вратаря, а малко след това "Шпортферайн" излезе напред след точен изстрел на Михаел Грегорич. Десетина минути след попадението вратарят на Вердер спаси сигурен втори гол в мрежата си.

Бременчани отговориха с греда на Златко Юнузович, преди в 41-ата минута Крузе все пак да успее да изравни - 1:1.

Футболистите в зелени екипи бяха по-настоятелни, но само отличното позициониране на стража им ги спаси от нов гол след включване на Матиас Остчолек в 56-ата минута.

Преломът дойде в 75-ата минута, когато резервата Флориан Кайнц реализира за крайното 2:1.

Хамбургер ще се бори за мястото си в съперничество с Инголщат 04, Аугсбург, Волфсбург и Майнц 05. Най-вероятно един от тези ще изпадне директно, а друг ще отиде на поправителен чрез плейоф срещу третия от Втора Бундеслига.