Атлетико сложи край на вълшебната история на Лестър (видео+галерия)

Вълшебната приказка на Лестър в Шампионската лига най-накрая приключи. Английският шампион отпада на 1/4-финал след реми 1:1 в реванша с Атлетико Мадрид. В първия мач "дюшекчиите" спечелиха с 1:0 на "Висенте Калдерон" и с общ резултат 2:1 продължават напред. Саул Нигес вкара безценния гол за гостите тази вечер в 26-ата минута, а Джейми Варди даде лъч надежда на домакините в 61-ата минута, но "лисиците" така и не успяха да вкарат нужните им още две попадения и се простиха с турнира.

В началото на срещата Атлетико повече владееше топката, докато Лестър чакаше възможности за контраатаки. Първата по-интересна ситуация дойде пред вратата на гостите. В 21-ата минута Джейми Варди получи на скорост в наказателното поле и върна за нахлуващия Шинджи Оказаки, чийто удар обаче бе неточен.

При първата си добра възможност обаче Атлетико стигна до откриване на резултата. В 26-ата минута Филипе Луиш центрира в наказателното поле и там Саул Нигес бе изпуснат и с глава вкара за 0:1.

Този гол още повече успокои испанците и в 32-ата минута отново Саул изскочи на добра позиция и пробва коварен фалцов удар, който все пак бе спасен от Каспер Шмайхел. Две минути по-късно обаче и домакините имаха прекрасна възможност, като при едно разбъркване след корнер Рияд Марез стреля от воле и Ян Облак трябваше да се намесва решително.

Второто полувреме бе далеч по-динамично. В 49-ата минута Антоан Гризман напредна на скорост в наказателното поле и подаде за нахлуващия Яник Ферейра Караско, който падна в пеналта и поиска дузпа, но такава не бе дадена. Две минути по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Бен Чилуел отправи мощен шут от воле над вратата.

Лестър видимо вдигна оборотите и в 61-ата минута отбеляза и гол. Тогава се стигна до разбъркване в наказателното поле на Атлетико и на няколко пъти удари да играчи на домакините бяха блокирани, но в крайна сметка топката се озова в краката на Варди, който отблизо не сгреши за 1:1.

Това попадение още повече вдъхнови "лисиците", които започнаха да вярват в обрата. В 65-ата минута страхотен шут на Леонардо Уйоа бе изчистен самопожертвователно пред голлинията от Люка Ернандес. Три по-късно пък Уилфред Ндиди пробва далечен изстрел, профучал до гредата.

Англичаните продължаваха да атакуват, но времето им постепенно започваше да изтича. В 75-ата минута Марез отправи нелош удар от фаул, но над вратата. До края обаче те така и не успяха да организират мощен натиск.

В крайна сметка Атлетико не допусна повече голове във вратата си и за втора поредна година е на 1/2-финал в Шампионската лига, като вече чака следващия си съперник по пътя към трофея.