Бордо си тръгна с трите точки от Нант

Бордо спечели Атлантическото дерби с 1:0 като гост над Нант и има 52 точки в битката за място в Европа. Жирондинците изостават на 2 точки от 4-ия Лион, който по-късно днес гостува на Бастия. Нант слиза на 10-о място в класирането с 42 точки.

Бордо нямаше победа на "Стад льо Божоар" от 2009-а година, но днес стигна до успеха с гол на Юнус Санхаре в средата на второто полувреме.

Преди почивката съдията прекрати мача за 3 минути заради предмети и флайъри, които бяха хвърлени към терена от публиката на Нант.

В 17-ата минута домакините вярваха, че са открили резултата, но Кофи Джиджи се оказа в засада след изпълнение на непряк свободен удар. Въпреки че доминираха най-вече във физическите единоборства, вратарят Седрик Карасо имаше работа само в една ситуация - в 25-ата минута при удара на Гийом Жиле.

След почивката гостите стигнаха до победата с удар на Санхаре, който по диагонала наказа вратаря Дюпе след пас на Франсоа Камано. Нант опита обрат, но треньорът на жирондинците Жослен Гурвенек пусна в игра Ярослав Плашил и Диего Ролан, които сложиха ред в средата на терена.