Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Ливърпул измъкна безценна победа (видео)

Ливърпул измъкна много трудна победа с 1:0 при гостуването си на Уест Бромич. Единственото попадение бе дело на Роберто Фирмино в самия край на първото полувреме. Успехът е изключително ценен за отбора на Юрген Клоп. Той се изкачи на трето място, въпреки че Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Арсенал са изиграли срещи по-малко. Мърсисайдци записаха втора поредна победа като гост, след като преди седмица не бяха стигали до успех далеч от дома от началото на 2017 г. УБА остава на осмо място и реално няма за какво да се бори. Тимът на Тони Пюлис не успя да отбележи гол в четвърти пореден мач от Висшата лига.

Уест Бромич започна агресивно домакинството си на Ливърпул и това доведе до грешки на мърсисайдци. Тимът на Тони Пюлис отправи няколко удара, но не стигна до реална голова възможност. Постепенно гостите започнаха да имат повече контрол и да владеят топката.

В 15-ата минута Ливърпул можеше да поведе. След грешка на Якоб Коутиньо напредна и изведе Фирмино отляво, но диагоналният му удар мина встрани от вратата. УБА можеше да поведе малко по-късно. След едно центриране Фирмино не успя да избие топката, но я докосна и това стана причина Насер Шадли да не я уцели от прекрасна позиция. Гостите отговори с бразилска комбинация, която завърши с удар от воле на Коутиньо, който не уцели вратата.

След половин час игра мърсисайдци имаха много силни минути, като топката се задържаше около наказателното поле на съперника. Отборът на Клоп обаче така и не успя да намери извеждащо подаване или удар към вратата. Уест Бромич много по-рядко гредаше към съперниковата врата, но в 36-ата минута го направи много опасно. Ливърмор изведе Робсън-Кану, той отлично си освободи пространство, но стреля много слабо и не затрудни Миньоле.

"Червените" стигнаха до много ценно попадение в самия край на първото полувреме. Тогава след центриране Лукаш Лейва отклони топката с глава, а Фирмино изпревари защитниците на съперника и с глава прати топката в мрежата. За бразилеца това е 11-и гол във Висшата лига от началото на сезона, с което подобри постижението си от миналия сезон, когато имаше 10.

Второто полувреме започна на по-бързо темпо и с по-агресивна игра и от двата отбора. Домакините търсеха изравняване, но това отвори повече пространства за бързите атаки на съперника. В 58-ата минута Ливърпул имаше великолепна възможност да реши мача. Фирмино прати топката на крака на Милнър, който бе непокрит в наказателното поле. Англичанинът обаче стреля от воле и топката мина над вратата. Малко по-късно попадение на мърсисайдци бе отменено поради засада.

След като не успя да стигне до втори гол отборът на Клоп можеше да получи 9 минути преди края. Тогава Мат Филипс бе изведен от Рондон сам срещу Миньоле, но не успя да преодолее белгийския вратар, като стреля в него, след като стражът отлично излезе. Крехкият аванс позволи на Уест Бромич да опита финален натиск и се стигна до драматични моменти.

Центриранията на домакините не дадоха резултат, но в 92-ата минута те можеха да получат гол. Вратарят Фостър бе отишъл в противниковото поле при един ъглов удар. Влезлият като резерва Алберто Морено открадна топката и напредна към опразнената врата. Той имаше подкрепа от двама съотборници отдясно и още отляво, но направи голяма глупост и стреля от далечно разстояние и не уцели вратата.

След като остави на пейката Коутиньо и Фирмино преди седмица, Юрген Клоп този път ще разчита на двамата бразилци от първата минута. Ливърпул гостува на Уест Бромич с идеята да пази позицията си в четворката. Рагнар Клаван е контузен и на негово място влиза Лукаш Лейва. В тима на УБА има три промени от загубата от Саутхамптън. Крис Брънт, Клаудио Якоб и Хал Робсън-Кану заменят Соломон Рондон, Джеймс Морисън и Алън Ниом.

УЕСТ БРОМИЧ - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 - Фирмино (45)