Монако се измъкна с обрат срещу Дижон

Монако продължава пътя си към титлата в Лига 1 с шеста поредна победа на сметката си. Тази вечер монегаските надиграха с 2:1 Дижон в домакинството си от 33-ия кръг, но успехът им не дойде никак лесно и домакините на "Луи II" трябваше да правят пълен обрат, след като губеха на полувремето.

Гостите поведоха в 42-ата минута, когато след центриране от фаул бе отправен удар по посока на вратата, Даниел Субашич успя да спаси на голлинията, но притичалият Седрик Варо отблизо довкара за 0:1.

През втората част Монако все пак успя да обърне нещата в своя полза, а основна вина за това има Радамел Фалкао. В 69-ата минута колумбиецът изпълни хубав пряк-свободен удар, топката се отби от гредата и Набил Дирар отблизо довкара за 1:1. В 81-ата минута отново Фалкао от фаул заби втория гол за своя тим с прекрасно изпълнение, което не остави шансове на вратаря на съперника.

Така Монако събра актив от 77 точки и си върна преднината от 3 пункта пред преследвача Пари Сен Жермен на върха. Дижон пък остава на предпоследното 19-то място с 29 точки.