Алегри оптимист за участието на Дибала на "Камп Ноу"

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри изрази оптимизъм относно състоянието на Пауло Дибала. Аржентинецът се контузи при победата с 2:0 в гостуването на Пескара, като треньорът го замени в 58-ата минута. "Дибала беше изритан, като има навехнат глезен. Имаме четири дни до мача с Барселона, като съм оптимист за възстановяването му. Ще видим какво ще стане", сподели Алегри. Новата звезда на "бианконерите" вкара два гола при победата с 3:0 в първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу каталунците, а преди два дни поднови своя договор до 2022 година.

Нападателят бе изритан два пъти от Съли Мунтари по време на срещата от 32-ия кръг на "Адриатико". "Спестих му последните 30 минути, след като беше ритнат лошо", сподели Алегри.

Специалистът остана доволен от победата, като поздрави играчите си, че са останали концентрирани след сериозния успех над Барса и не са се отпуснали срещу последния Пескара. Така тимът е направил важна крачка към рекордната шеста поредна титла.