Бивш капитан на Фиорентина посече "виолетовите" в добавеното време (видео)

Тимът на Емполи се поздрави с много ценна победа във Флоренция срещу Фиорентина в мач от 32-ия кръг на Серия "А". Опитващият се да запази мястото си в италианския елит ип рез следващия сезон тим на Емполи превзе "Артемио Франки" след победа с 2:1. По този начин Емполи събра 26 точки на 17-ата позиция и е с 5 точки повече от 18-ия Кротоне. Фиорентина е на осмо място с 52 точки.

В 37-ата минута играч на Емполи опита удар, вратарят Чиприан Татарушану се намеси лошо и това позволи на Омар Ел Кадури да направи добавка за 0:1. В 64-ата минута юношата на Барселона Кристиан Тейо изравни с удар отблизо след асистенция на намиращия се в положение на засада Борха Валеро. В последните секунди реферът отсъди дузпа в полза на Емполи след контакт в наказателното поле на "виолетовите" между Борха Валеро и Мануел Пучарели. Бившият капитан на Фиорентина Мануел Паскуал застана зад топката и не сгреши от бялата точка, въпреки че Татарушану бе много близо до спасяването на наказателния удар.

Завършекът на мача бе нервен и в края на добавеното време хърватският нападател на Виола Никола Калинич получи червен картон за неспортсменско поведение.