Шампионите с победа срещу Рилски спортист

Отборът на Лукойл Академик записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като спечели домакинството си на Рилски спортист (Самоков) със 108:76 (26:28; 23:16; 32:17; 27:15) в двубой от XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига.

Дани Гибсън беше най-резултатен – 17 точки, Димитър Димитров отбеляза 15 точки, а Стив Зак и Джером Бийн приключиха с по 13 точки.

Еван Бруинсма вкара 16 точки за Рилецо, а Девон Шелтън завърши с 15 точки и 9 борби.

Шампионите от Лукойл Академик поведоха с 4:0 в началото на двубоя, но в следващите минути гостите от Рилски спортист успяха да обърнат резултата след точни стрелби на Георгиев, Бозов и Бруинсма, като до края на първия период момчетата на Людмил Хаджисотиров удържаха лидерската позиция за 28:26.

Бийн и Христо Захариев върнаха лидерството на „студентите“ в началото на втория период – 32:28, като до края на първото полувреме, въпреки, че на два пъти позволиха резултатът да бъде изравнен, домакините от Правец демонстрираха по-висока концентрация и почивката дойде при 49:44 в тяхна полза.

Шампионите започнаха силно третия период и набързо стигнаха до двуцифрен аванс – 65:53, като това определено внесе смут в редиците на гостите от Самоков. До края на частта възпитаниците на Людмил Хаджсотиров не приличаха на себе си и позволиха на Академик да увеличи преднината си до 20 точки – 82:62.

Всичко в този двубой окончателно приключи в началото на заключителните десет минути, след като домакините реализираха нова серия за 93:64. В оставащото време на терена не се случи нищо интересно, като домакините поддържаха преднината си и се поздравиха с категоричен успех – 108:76 в полза на „студентите“.