Балкан подчини Спартак след силно второ полувреме

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна нова победа в Нациналната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 95:71 (18:19; 21:20; 25:14; 31:18) в двубой от XXVI кръг.

Михайло Секулович вкара 21 точки и овладя 12 борби за победителите, Травис Даниес също завърши с двойни показатели – 18 точки и 18 борби, а Станимир Маринов добави 19 точки.

Константин Коев наниза 20 точки за гостите от Плевен, а Велислав Гълъбов и Димитър Маринчешки завършиха с по 13 точки.

След равностойни първи минути, в които играта вървеше кош за кош, гостите от Плевен поведоха вдигнаха оборотите и поведоха с 16:10, но в самия край Дурчев и Станимир Маринов бяха точни и Балкан стопи изоставането си до само точка – 18:19.

Коев вкара тройка за Спартак в началото на втория период, но след това ботевградчани отговориха с точни стрелби на Станимир Маринов и домакините поведоха – 23:22. В оставащото време играта отново бе изключително равностойна, като нито един от двата отбора не успя да наложи волята си и на почивката резултатът бе равен – 30:30.

Спартак стартира второто полувреме със серия от 9:1, но след това Блакан също отговори със силна серия и на свой ред поведе, като до края на частта „зелените“ доминираха и заслужено и се откъснаха напред с 11 точки – 64:53.

Заключителните десет минути започнаха с размяна на успешни атаки и към двата коша, но след това Николай Маринов наниза две поредни тройки и разликата в полза на Балкан стана повече от комфортна – 79:62. Това окончателно сломи гостите от Плевен, като в оставащото време двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 95:71.