Реал Сосиедад излезе от кризата

Отборът на Реал Сосиедад най-накрая излезе от кризата, в която се намираше напоследък. Баските нямаха победа в последните си 4 мача в Примера дивисион, но тази вечер взеха ценни три точки в домакинството си на Спортинг Хихон като се наложиха с 3:1.

Домакините на "Аноета" поведоха още в 4-ата минута с гол на Вилиан Жозе с глава отблизо. В 27-ата минута Реал удвоиха преднината си, като Хуанми получи невероятен прехвърлящ пас в наказателното поле и стреля през защитник за 2:0. В 77-ата минута след хубава контраатака Юри Берчиче направи резултата класически. Малко преди края в 87-ата минута пък Елдерсон направи загубата на гостите малко по-почетна за крайното 3:1.

След този успех Реал Сосиедад вече има 52 точки и заема 6-ото място в таблицата. Спортинг пък се намира в опасната зона на 18-ата позиция с 22 точки.