Милан разби Чочев и компания на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Отборът на Милан разби с 4:0 Палермо на Ивайло Чочев в мач от 31-ия кръг на Серия "А". Българският национал игра пълни 90 минути на "Сан Сиро", където страхотно завръщане след контузия направи Сусо. Техничарят вкара първия гол в мача още в шестата минута, а след това асистира на Марио Пашалич в 19-ата минута. Карлос Бака (37) и Жерард Деулофеу (70) също се разписаха, а Джанкарло Гонзалес от гостите бе изгонен в 83-ата минута.

Другата добра новина за "червено-черните" е поражението на Интер с 1:2 в гостуването на Кротоне, която позволи на Милан да изпревари "нерадузрите". Следващата събота е дербито на Милано от 13:30 часа, като в този момент, то се оказва ключово за местата даващи право на участие в Лига Европа. Седемкратният европейски шампиони има вече 57 точки, докато "черно-сините" останаха с 55 точки.

Милан - Палермо За "росонерите" от първата минута се завърна Сусо. Испанецът пропусна последните три мача, като действаше с Карлос Бака и Жерард Деулофеу в атаката на домакините.

Испанецът бе точен след страхотно изпълнение на фаул още в 6-ата минута. Той прати топката над стена, като не остави никакви шансове на Андреа Фулинати. Голът бе негов седми през този сезон в калчото.

Милан - Палермо Бившият играч на Ливърпул бе много активен по дясното крило, като в 19-ата минута изработи второто попадение на "червено-черните". Сусо центрира на задната греда, където Марио Пашалич вкара своя четвърти гол в кампанията, а също така втори поред, след като бе точен при равенството с Пескара (1:1) миналата неделя. Хърватинът се пребори със защитник и от два метра удвои.

Милан - Палермо Карлос Бака пропусна  да се разпише сам срещу Фулинати, но в 36-ата минута вкара своя 13-и гол. Сусо отново атакуваше отдясно, след което върна към Давиде Калабрия, който центрира, а колумбиецът с глава от 5-6 метра вкара за 3:0. "Росонерите" продължиха да атакуват, търсейки четвърти гол, докато Чочев и компания бяха безпомощни до края на първата част.

Втората част нещата не се промениха особено. Единствената разлика е, че падна само едно попадение във вратата на "розовите", които застрашиха един път  Джанлуиджи Донарума. Домакините пък пропиляха пет-шест чисти положения. Бака, Пашалич, Юрай Куцка и Лука Антонели направиха играч на мача - Фулинати, който нямаше какво да направи в 70-ата минута. Деулофеу нахлу отляво, а след това технично прати топката в далечния ъгъл за 4:0.

Милан - Палермо Така Милан постигна най-голямата си победа през този сезон, като вдъхна увереност на тифозите преди градското дерби.

Монтела замени двамата испанци, за да ги запази за другата седмица, а тифозите ги изпратиха с бурни аплодисменти.

Милан - Палермо 17-ият успех в кампанията изведе Милан на шесто място, докато петата поредна загуба за Чочев и компания остави сицилианците на 19-то място с едва 15 точки.

МИЛАН - ПАЛЕРМО 4:0