Голова фиеста без победител в Генуа (видео)

Отборите на Сампдория и Фиорентина завършиха при резултат 2:2 в ранния неделен мач от 31-ия кръг на Серия "А". Бруно Фернандеш (5) и Рики Алварес (71) бяха точни за генуезци, а Гонсало Родригес (60) и Кума ел Бабакар (89) реализираха попаденията за "виолетовите" от Флоренция.

В 5-ата минута Бруно Фернандеш с блестящ удар от движение извън наказателното поле изпрати топката във вратата на безпомощния Чиприан Татарушану.

В 20-ата минута шут на Федерико Бернардески от фаул мина на сантиметри встрани от целта. Две минути по-късно Бруно Фернандеш пропиля златен шанс за 2:0 след много лошо изнасяне на топката от страна на "виолетовите".

В 56-ата минута юношата на Барселона Кристиан Тейо уцели греда за Фиорентина, но 4 минути по-късно гостите все пак изравниха с удар с глава на Гонсало Родригес след центриране от ъглов удар.

В 71-ата минута току-що появилият се на терена за Самп Рики Алварес с удар по земя даде аванс на домакините в резултата, а 7 минути по-късно хърватският нападател Никола Калинич удари греда с глава за Виола.

Минута преди края Кума ел Бабакар с прекрасен изстрел извън наказателното поле опъна мрежата зад Емилиано Вивиано - 2:2.

В добавеното време първо Татарушану спаси удар от малък ъгъл на Рики Алварес, а буквално в последните секунди Бабакар пропиля златен шанс окончателно да се превърне в герой за Фиорентина, като не успя да реализира от отлична позиция. Вивиано се намеси решаващо и спаси Самп от поражение.

След това равенство Сампдория заема девето място в класирането с 45 точки, а "виолетовите" са осми с 52.