Ювентус загря за Барса с рутинна победа (видео)

Отборът на Ювентус се върна на победния път в Серия “А”. Тази вечер “бианконерите” записаха рутинна победа с 2:0 над Киево в двубоя помежду им от 31-ия кръг. И двата гола за домакините от Торино бяха дело на Гонсало Игуаин в 23-ата и 84-ата минута. Така “старата госпожа” взе важни три точки и успя да запази сили за предстоящия мегасблъсък с Барселона в Шампионската лига.

Срещата започна в по-спокойно темпо и в началото опасностите пред двете врати липсваха. Постепенно обаче Ювентус започна да притиска своя съперник и в 17-ата минута Сами Кедира стреля мощно от воле и Андреа Секулин трябваше да показва блестящ рефлекс. Две минути по-късно и Пауло Дибала също тества бдителността на вратаря.

В 23-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Дибала напредна остро в наказателното поле и от аутлинията върна топката към Гонсало Игуаин, който от движение засече в обратния ъгъл за 1:0.

След гола обаче “бианконерите” се успокоиха и отново заиграха по-предпазливо и да кроя на полувремето не се случи почти нищо интересно, с изключение на един блокиран удар на Клаудио Маркизио в края.

Втората част и гостите показаха зъбите си. В 48-ата минута Серджо Пелисиер стреля мощно от труден ъгъл и за пръв път пробва рефлексите на Джанлуиджи Буфон. В 53-ата минута и Рикардо Меджорини отправи точен изстрел във вратата, но право в ръцете на вратаря.

Юве пък бе близо до втори гол в 60-ата минута, когато Игуаин се възползва от едно лошо изчистване, овладя с гръб към вратата и с обръщане стреля опасно до гредата.

Киево обаче продължаваше да дебне възможности да контраатакува и в 73-ата минута Роберто Инглезе получи прекрасно центриране в наказателното поле и с глава отправи силен изстрел, но над напречната греда. Минута по-късно пък събитията се пренесоха пред другата врата и Дибала стреля опасно до гредата. В 77-ата минута пък Игуаин направи невероятен пропуск от прекрасна позиция в пеналта.

В 80-ата минута пък отново Буфон бе поставен под напрежение след страхотен шут на Валтер Бирса от границата на наказателното поле. В 84-ата минута обаче домакините решиха всичко в своя полза с втори гол, който отново бе дело на Игуаин. Дибала нахлу на скорост в наказателното поле и подаде на Стефан Лихтщайнер, който пък продължи за Игуаин и този пък той не сгреши отблизо за 2:0.

Така Юве събра актив от 77 точки и временно отново си върна преднината от 9 на върха пред втория Рома, който обаче тепърва ще изиграе своя мач от кръга. Киево пък остава на 11-ата позиция в таблицата с 38 точки.