Балкан се измъчи, но победи Ямбол

Отборът на Балкан (Ботевград) записа нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 78:69 (18:19; 23:19; 18:18; 19:13) в двубой от програмата на XXV кръг.

Михайло Секулович се отличи с „дабъл-дабъл“ за домакините – 22 точки и 15 борби, Станимир Маринов добави 20 точки за успеха, а Травис Даниелс и Амин Хот завършиха съответно с по 14 и 10 точки.

Стоян Петков отбеляза 21 точки за ямболии, а Николай Върбанов приключи с 16 точки.

Първата четвърт премина изключително равностойно, като разликата в резултата се движеше в границата между 2-3 точки, а след първите десет минути гостите от Ямбол имаха минимален аванс от 19:18.

През втория период ситуацията на терена не се промени особено и гонитбата в резултата продължи с пълна сила. Двата отбора си размениха лидерската позиция на няколко пъти, а в самия край на първото полувреме Даниелс и Секулович бяха точни от линията за наказатени удари и дадоха аванс от три точки за Балкан на почивката – 41:38.

Домакините от Ботевград започната третата част с добра серия, която им помогна да достигнат до най-голямата си преднина в мача – 49:38, но след това Стоян Петков се развихри за ямболии и разликата отново бе стопена до само три точки – 56:59 след 30 минути игра.

Отборът на Ямбол стигна до равенството още на старта на последната четвърт след тройка на Чолаков, а малко след това А.Иванов и Стоян Петков бяха точни и гостите поведоха – 63:60.

Този обрат сякаш изцеди силите на възпитаниците на Петър Петров, които до последния съдийски сигнал не успяха да направят нищо по-запомнящо се, докато домакините от Балкан се възползваха максимално от ситуацията и в последните пет минути осъществиха нов обрат и се поздравиха с крайния успех – 78:69.