Иванов и Александров не помогнаха на Арсенал в Грозни (видео)

Националите Иван Иванов и Михаил Александров започнаха като титуляри за Арсенал (Тула), но отборът им загуби с 1:3 гостуването си на Терек и остана на 13-то място в руската Премиер лига. Два гола на Магомед Митришев до почивката осигуриха добър аванс на Терек, преди Федерико Расич да намали от дузпа. Точка на спора сложи резервата Бернард Бериша в добавеното време.

Александров действаше по целия ляв фланг, а Иванов бе един от тримата централни защитници на гостите. Те обаче започнаха много колебливо и още в 5-ата минута получиха гол. Проницателен пас на Георге Грозав завари неподготвен Стопил Сюнзю и Митришев хладнокръвно откри резултата за радост на феновете на "Ахмат-Арена". Четвърт час по-късно Терек стигна и до второ попадение. Негов автор стана отново Митришев, този път след комбинация с Ризван Уциев.
Удобната преднина накара отборът от Грозни да заиграе по-предпазливо, но с готовност да накаже всяка следваща грешка на Арсенал. На почивката треньорът на гостите Сергей Киряков предприе двойна смяна, като извади Иван Иванов и Олег Власов, а на техните места пусна Жерсон Вергара и Данила Буранов. В 77-ата минута Вергара беше бутнат от Норберт Дьомбер и Расич реализира дузпата, но тимът от Тула не успя да се добере до точка. Нещо повече - в края на мача Аблайе Мбенг подаде на Бериша на празна врата и той се разписа за 3:1.

Победата е първа за Терек през пролетта и изкачи отбора на Рашид Рахимов на 5-то място в класирането с 33 точки - една повече от Амкар и Уфа.