Супер Цецо Соколов с 20 точки, Лубе спря Модена в плейофите на ШЛ (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов изигра поредния си страхотен мач за своя Кучине Лубе (Чивитанова) и не остави никакви шансове на Азимут (Модена) в плейофите на Шампионската лига. Цецо Соколов и компания надиграха категорично като гости шампионите на Италия с 3:0 (25:23, 25:18, 29:27) в първия мач от италианския сблъсък в Плейофи 6 на най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред близо 4500 зрители в зала "Пала Панини".

Първият гейм на срещата бе напълно равностоен, но в крайна сметка Лубе успя да го вземе с минималното 25:23. В началото на втората част гостите от Чивитанова дръпнаха с 11:7 благодарение на капитана си Драган Станкович и запазиха предимството си до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:14 за тях. След това разликата нарасна до 22:14 след атаки на Цецо Соколов и Османи Хуанторена и Лубе спокойно спечели гейма с убедителното 25:18. Момчетата на треньора Джанлоренцо Бленджини продължиха да диктуват темпото на игра и в третата част, но все пак Модена намери сили да отговори и да поведе с 18:15 с помощта на Лука Ветори и Максуъл Холт. Последва обрат и 22:20 за Цецо Соколов и компания. Волейболистите на Лубе измъкнаха трудно гейма с 29:27 и спечелиха мача с 3:0.

Цветан Соколов изигра великолепен мач за Лубе и бе над всички с фантастичните 20 точки (5 блока!!!, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. За домакините от Модена единствено диагоналът Лука Ветори игра на ниво и реализира 16 точки (1 ас и 60% ефективност в атака).

Срещата-реванш между двата тима е следващия четвъртък (13 април) от 21,30 часа българско време в Чивитанова. Лубе се нуждаят само от два спечелени гейма, за да се класират за финалната четворка на Шампионската лига, която ще бъде в Рим. От друга страна Модена трябва да направят истинско чудо и да победят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

АЗИМУТ (МОДЕНА, ИТАЛИЯ) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 0:3 (23:25, 18:25, 27:29)
МОДЕНА: Сантиаго Ордуна 2, Лука Ветори 16, Неманя Петрич 8, Ървин Нгапет 7, Кевин Льо Ру 5, Максуъл Холт 5 - Салваторе Росини-либеро (Драган Травица 1, Суон Нгапет, Якопо Масари, Матео Пиано)
Старши-треньор: Лоренцо Тубертини
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 20, Османи Хуанторена 12, Иржи Ковар 11, Давиде Канделаро 3, Драган Станкович 6 - Женя Гребенников-либеро (Клемен Чебул, Денис Калиберда, Енрико Честер)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.