Кливланд и Бостън продължават битката за първото място на Изток

ЛеБрон Джеймс отбеляза тройка в последната минута на второто продължение и завърши с 41 точки при победата на Кливланд със 135:130 срещу Индиана в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Пейсърс останаха извън осмицата за плейофите на Изток, докато шампионите продължават да бъдат с 0.5 мача зад Бостън в битката за първото място на Източната конференция.

Джеймс завърши мача с трипъл-дабъл при 15 спечелени борби и 11 асистенции, след като се задържа на полето 52 минути. Кайри Ървинг вкара четири наказателни изстрела в последните 16.5 секунди, а Кевин Лов добави 20 точки и спечели 12 борби за Кливланд, който гостува на Бостън в сряда в директен мач за първото място на изток.

Най-резултатен в мача стана Пол Джордж с 43 точки, а Пейсърс все още са зад Маями в битката за осмото място в конференцията, макар и при равенство в баланса на двата отбора - 37-40. Хийт загубиха от Денвър със 113:116.