Арсенал и Сити не си решиха проблемите (видео)

Арсенал и Манчестър Сити завършиха 2:2 на "Емиратс", което едва ли радва и двата отбора. Отборът на Пеп Гуардиола имаше предимство в големи периоди от срещата и може повече да съжалява за изпуснатите точки. Льорой Сане откри резултата още в петата минута, а лондончани изравниха с попадение на Тио Уолкот пет минути преди почивката. Веднага след това Агуеро отново изведе "гражданите" напред, но в 53-ата минута Мустафи изравни.

Резултатът усложни ситуацията и на двата отбора. За Сити това е трето поредно равенство във Висшата лига. Тимът заема четвърто място, като градският съперник Манчестър Юнайтед е на пет точки зад него с мач по-малко. Арсенал е шести с 51 точки и възможността да пропусне Шампионската лига за първи път от години става все по-реална.

Двубоят започна вихрено, като атаките се редуваха и към двете врати. Отборът на Пеп Гуардиола обаче изглеждаше по-опасен. Рахим Стърлинг бе изведен от Фенандиньо сам срещу Оспина, но вратарят успя да се намеси. Секунди по-късно Дани Уелбек можеше да се разпише с малко късмет, но топката мина встрани от вратата. В петата минута падна първият гол. Дълга топка от Де Бройне бе настигната от Льорой Сане, който надбяга Белерин, мина покрай Оспина и прати топката в мрежата.

"Гражданите" можеха да водят с два гола още в десетата минута. Тогава хубав удар на Де Бройне срещна гредата, а при добавката изстрел на Давид Силва бе спасен от Оспина. Арсенал направи жалък опит да отговори, като в този период Сити изглеждаше далеч по-стабилният отбор. Тимът на Гуардиола имаше ясни идеи какво прави на терена, докато съперникът му изглеждаше объркан. Всяка атака на "гражданите" носеше опасност. Все пак в 21-ата минута Йозил се озова на добра позиция, но ударът му беше много слаб.

Постепенно играта бе изравнена, но по-скоро, защото Сити намали темпото. Арсенал така и не стигаше до сериозни положения, но пет минути преди почивката успя да изравни. След ъглов удар Клиши не се изтегли и покри двама играчи на домакините. Топката бе върната в наказателното поле и се озова в Уолкот, който успя да спре и да се разпише. "Гражданите" сякаш това чакаха, тъй като веднага вдигнаха темпото и отново поведоха. Две минути след изравняването защитата на "артилеристите" отново гледаше отблизо как съперниците разиграват и Серхио Агуеро се озова на добра позиция, като прати топката покрай плонжа на Оспина.

През второто полувреме срещата продължи да бъде открита. В 52-ата минута Агуеро пропусна страхотна възможност да вкара втория си гол. След центиране на Хесус Навас аржентинецът стреля с глава, но не уцели вратата. Секунди по-късно Арсенал изравни за втори път. Месут Йозил центрира от ъглов удар, а Шкодран Мустафи бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа след удар с глава.

Постепенно и двата отбора започнаха да играят по-предпазливо с цел да не загубят срещата. Сити продължаваше да е по-добрият отбор. В 66-ата минута Агуеро стреля с глава, но ударът не бе достатъчно силен и Оспина спаси. Вратарят на домакините нямаше много поводи да се намесва след това, но пред неговата врата напрежението бе по-голямо. Венгер пусна в игра Жиру и Иуоби, но това не оказа сериозно влияние върху облика на Арсенал.