Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Балкан с очаквана победа срещу Левски 2014

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна успех в срещата си от XXIV кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Левски 2014 с 96:70 (25:13; 21:17; 23:23; 27:17).

Най-резултатен за „зелените“ беше Станимир Маринов с 25 точки, а Амин Хот добави 22 точки.

Павел Иванов беше най-резултатен за столичани – 24 точки, а Ангел Пейчинов се отличи с 15 точки.

Домакините от Ботевград успяха да се откъснат с двуцифрена преднина още през първата четвърт, благодарение на далеч по-концентрираната си игра и под двата коша, за 25:13, като през вторите десет минути, въпреки лекото отпускане, баскетболистите на Балкан бяха по-добри от съперника си и добавиха нови точки към актива си за 46:30 на почивката.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като домакините контролираха играта и без проблеми поддържаха комфортната си преднина, а последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на Балкан (Ботевград).

Балкан – Левски 2014   96:70 (25:13; 21:17; 23:23; 27:17)

Балкан: Хот 22, Илиев 4, Секулович 15, Даниелс 5, Ст.Маринов 25 (Христов, Цветкович 10, Каменов, Н.Маринов 5, Ивков 3, Дурчев 7, Кочев)

Левски 2014: Пейчинов 15, Веселинов 6, Хаджирусев 9, Иванов 24, Славейков 4 (Алипиев 8, Райков 2, Дойчинов 2, Димитров, Леков)