Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Академик Бултекс 99 измъкна победата в Ямбол

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 89:78 (26:23; 30:10; 12:23; 21:22) в двубой от XXIV кръг на редовния сезон.

Шакир Смит вкара 27 точки за победителите, а Оскар Белфийлд добави 22 точки за успеха.

Стоян Петков отбеляза 18 точки за домакините, Венцислав Петков вкара 17 точки, а Николай Върбанов приключи с двойни показатели – 17 точки и 11 борби.

След равностойна първа четвърт, в която нито един от двата отбора не успя да вземе превес и след десет минути игра разликата бе три точки в полза на пловдивските „студенти“ – 26:23, последваха силни втори десет минути за гостите, в които момчетата на Асен Николов бяха пълни господари на терена и заслужено увеличиха преднината си – 56:33 на почивката.

През третата четвърт двата отбора си размениха ролите, след като домакините се върнаха на терена максимално мотивирани да заличат пасива си, а поредица от отлични изяви на Стоян Петков и Върбанов дадоха възможност на ямболии да спечелят периода с 23:12, с което и разликата бе стопена до само 12 точки – 56:68.

Домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор на терена и в началото на заключителните десет минути и логично разликата продължи да се топи, като 4:30 минути преди последния съдийски сигнал Ямбол вече изоставаше само с две точки – 72:74.

Гостите реагираха с прекъсване, като наставленията на Асен Николов определно дадоха резултат и до последния съдийски сигнал играчите на Академик Бултекс 99 показаха по-висока концентрация и това им донесе крайния успех в мача -

Ямбол – Академик Бултекс 99  78:89 (23:26; 10:30; 23:12; 22:21)

Ямбол: Е.Иванов 13, Чолаков, Говедаров 6, В.Петков 17, Ст.Петков 18 (Върбанов 17, С.Иванов, Р.Иванов, А.Иванов, Острев 7)

Академик Бултекс 99: Белфийлд 22, Смит 27, Ваклинов 1, Семпъл 10, Бачев 5 (Сутулович 10, Ставрев, Дейвис, Михайлов 4, Дафинов, Нанев, Александров 10)