Американец отказа Рилски в Стара Загора

Берое спечели със 79:74 срещу Рилски спортист и записа четвърта победа в последните си пет мача и общо четиринадесета за сезона. Успехът изкачи играчите на Любомир Минчев пред днешния си съперник в класирането - домакините са трети с баланс 14-7, а гостите остават четвърти с 13-8.

Брандис Райли-Рос се превърна в герой за домакините, реализирайки най-важните кошове в самия край на двубоя.

Първата четвърт предложи няколко размени на водачеството и в нейния край начело бе Рилски спортист - 20:21. Беройци обаче влязоха в ритъм моментално след подновяването на играта с девет поредни точки за 29:21, а малко след това водеха с 35:26. Самул Франсис се включи добре от пейката за гостите и те съкратиха изоставането си, а на почивката домакините останаха начело с две точки повече от самоковци - 41:39.

Здравата битка в Стара Загора тепърва предстоеше и през третата част двата отбора, които са и носителите на Купа България за последните два сезона, размениха лидерството в резултата общо 5 пъти, а при 57:57 и 4 секунди до края Еван Брюинсма вкара тройка, която изведе Рилски напред с 57:60 след изтичането на времето.

Последната част се превърна в изключително здрава и оспорвана борба за победата, а за радост на феновете в зала “Общинска”, тя бе изпълнена и с редица зрелищни забивки. Всичко се сведе до няколкото финални нападения, след като Златин Георгиев доближи Рилски на точка - 73:72, но Брандис Райли-Рос затвори срещата в полза на заралии с шест поредни точки за финалното 79:74.

Шейн Гибсън бе най-резултатният за Берое с 18 точки, докато Райли-Рос и Аарън Джоунс вкараха по 16. Омари Гудул бе четвъртият с двуцифрен точков актив и съотвтено 11 точки.

За Рилски Еван Брюинсма вкара 25, но и сгреши пас в едно от последните нападения на своите, което се оказа ключов. Ди Джей Шелтън реализира 14 точки, а Златин Георгиев - 12.

БЕРОЕ - РИЛСКИ СПОРТИСТ 79:74 (20:21, 21:18, 16:21, 22:14)

БЕРОЕ: Брандис Райли-Рос 16, Шейн Гибсън 18, Николай Николов, Аарън Джоунс 16, Омари Гудул 11 (Пламен Алексиев 1, Тенчо Тенчев 6, Тодор Тодоров 4, Степан Тесия 7, Мартин Раднев)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дарин Иванов, Йордан Бозов 9, Златин Георгиев 12, Еван Брюинсма 25, Ди Джей Шелтън 14 (Адриян Секулов, Николай Стоянов, Самуел Франсис, Денислав Вутев 5)