Лукойл се поправи за стара грешка в Плевен

Лукойл Академик се поправи за грешната стъпка, която направи в Плевен по-рано през сезона. Тогава “студентите” отстъпиха на местния тим след продължение, но сега стигнаха до победата при една от най-трудните визити в НБЛ и спечелиха с 82:76.

Началото бе повече от обещаващо за феновете в зала “Балканстрой”, които видяха как любимият им тим бързо поведе с 9 точки - 7:16, а до края на първата част имаше още близо четири минути. Точно тогава обаче последва срив в домакинските редици, а Лукойл се възползва перфектно от това и завърши тази четвърт с 15-3, за да дръпне с 22:19 след нейния край. Плевенчани използваха любимото си оръжие през втория период - стрелбата от тройката, реализирайки пет успешни стрелби зад дъгата и водени от Дудев, Маринчешки и Савич се оттеглиха на полувремето като лидери - 45:48.

Високите играчи на гостите се разиграха в самото начало на второто полувреме, а след това американската гардова двойка Гибсън - Бийн пое щафетата и помогна на Лукойл да поведе с 58:54 след малко повече от пет минути игра в третия период, след което успя да задържи позицията си и след 30 минути водеше с 65:60. Тимът от Правец съумя да запази дистанцията до края и спечели осемнадесетата си победа в НБЛ след 82:76.

Антъни Бийн с 16 и Дани Гибсън с 15 точки поведоха гостите, за които Стив Зак вкара 14, Димитър Димитров 12, а Максим Корнийенко - 11.

За Спартак Димитър Маринчешки с 19 и Милован Савич с 18 завършиха като водещи реализатори.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 76:82 (19:22, 29:23, 12:20, 16:17)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 9, Герасим Николов 5, Михаил Танев 5, Димитър Маринчешки 19, Милован Савич 18 (Константин Коев 6, Велислав Гълъбов 4, Мартин Маринов 10)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дани Гибсън 15, Асен Великов 3, Божидар Аврамов 7, Димитър Димитров 12, Стив Зак 14 (Антъни Бийн 16, Максим Корнийенко 11, Николай Грозев, Христо Захариев 4)