Добър Везенков при победа на Барселона в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа нова победа в редовния сезон на Евролигата, след като късно снощи се наложи при домакинството си на Макаби Фокс (Тел Авив) със 76:71 (23:13; 17:19; 18:22; 18:17) в двубой от XXIX кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и за 20:45 минути се отличи с 13 точки (3/4 за две точки, 2/4 за три точки и 1/2 от линията за наказателни удари), 4 борби и 1 асистенция.

Анте Томич беше най-резултатен за каталунците – 15 точки, а Петери Копонен и Брад Олесон добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Гал Микел вкара 18 точки за Макаби, Виктор Руд вкара 11 точки, а Даймън Симпсън завърши с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 12 борби.

Двубоят започна отлично за испанския гранд, след като баскетболистите на Барса успяха да използват по-добре възможностите си и поведоха с десет точки – 23:13 след 10 минути игра. През по-голямата част от втория период домакините поддържаха аванса си, но две минути преди края на първото полувреме играчите на Макаби се активизираха и бързо стопиха пасива си до само една точка – 32:33.

В оставащото време домакините отново затегнаха защитата, като не позволиха на съперника да вкара нови точки, а в нападение Томич и Везенков бяха точни и след 20 минути Барселона водеше с осем точки – 40:32.

През третата част играта вървеше кош за кош и испанците успяваха да поддържат крехката си преднина, но в последните 45 секунди на периода каталунците отново се пропукаха, след което Сегев и Ландесберг бяха точни и Макаби се доближи само на четири точки от съперника – 54:58.

В заключителните десет минути на терена се разигра истинска битка, като нито един от двата отбора не беше готов да се откаже от победата. Все пак, баскетболистите на Барса демонстрираха по-висока концентрация в решителните моменти, като с основна заслуга бе и Везенков, който отбеляза пет от точките си в последната четвърт, а това подсигури и крайния успех за Барселона – 76:71.

Мачовете от Евролигата могат да бъдат гледани в ефира на Mtel Sport.

СТАТИСТИКА ОТ БАРСЕЛОНА – МАКАБИ ФОКС (ТЕЛ АВИВ)