Супер Бобо и Кифисия се бориха мъжки, но изпуснаха гранда Олимпиакос на финала за Купата (видео + снимки)

Българският диагонал Боян Йорданов и неговият Кифисиас (Кифисия) изпуснаха страхотна възможност да спечелят Купата на Гърция за първи път в историята си. Супер Бобо и съотборниците му се бориха мъжки, но загубиха от гранда Олимпиакос (Пирея) с 1:3 (13:25, 25:19, 22:25, 27:29) в големия финал от финалната четворка на турнира в Александрейо, игран тази вечер.

Срещата бе повторение на финала за трофея между двата тима през миналата година, който "червено-белите" спечрлиха с 3:0 гейма. Това бе втори пореден и общо 3-и загубен финал за Купата на Гърция за Кифисиас през последните 4 години. От друга страна Олимпиакос печели Купата за втори пореден и общо 16-и път в своята история.

След като си размениха по един убедително спечелен гейм, двата отбора продължиха да се борят до край за всяка топка. Олимпиакос успяха да измъкнат третата част с 25:22 и да поведат с 2:1. В четвъртия гейм, обаче, Боян Йорданов и компания контролираха играта почти до края. Волейболистите на Кифисиас дори стигнаха до два геймбола при 24:22. След това спасиха два мачбола на "червено-белите" и на свои ред имаха трета възможност да вкарат срещата в тайбрек. За съжаление, Кифисиас пропиляха и нея, след което Олимпиакос измъкна гейма с 29:27, а с това спечели мача с 3:1 и Купата на Гърция.

Супер Бобо изигра поредния си страхотен мач за своя тим и отново бе най-резултатен с 27 точки (1 ас и 45% ефективност в атака) за Кифисиас. Словенецът Златко Пулко (1 блок, 64% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) и Никос Папагелопулос (4 блока, 3 аса и 73% ефективност в атака) добавиха по 15 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

За тима на Олимпиакос колумбиецът Либерман Агамес заби 26 точки (4 блока и 48% ефективност в атака), а сръбският национал Константин Чупкович добави още 23 точки (1 блок, 4 аса, 60% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата и бе избран за MVP.