Аталанта зарадва препълнения стадион с класическа победа

Отборът на Аталанта се завърна на победния път след домакински успех с 3:0 над Пескара в мач от 29-ия кръг. Двубоят се игра пред 26 хиляди запалянковци на тима от Бергамо, които бяха изпълнили до краен предел "Атлети Адзури д'Италия". В играч на мача се превърна Алехандро Гомес, който вкара две от попаденията и асистира за третото, дело на Алберто Граси.

Мачът започна с приспивно темпо без сериозни атаки, което продължи до 14-ата минута. Тогава Гомес получи топката в наказателното поле и с прецизен удар я насочи в долния десен ъгъл на вратата на гостите за 1:0. Само три минути по-късно защитникът Рафаел Толой можеше да се разпише за "бергамаските" след страхотно изпълнение на задна ножица, но Албано Бисари със сетни сили изби в корнер. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха при същия резултат.

Втората част започна с голово положение за домакините. Граси шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на "делфините" съумя да избие удара му. Натискът на Аталанта сполучи в 69-ата минута, когато Гомес намери Граси във вратарското поле и халфът заби второто попадение в мача. В 83-ата минута Алберто Палоски пропусна да се разпише. Нападателят преодоля Бисари, но на празна врата прати топката в напречната греда. За сметка на това, Алехандро Гомес оформи крайното 3:0 секунди преди последния съдийски сигнал.

С прибавените 3 точки към актива си "бергамаските" са 6-ти в класирането и вече имат 55, с колкото е и 5-ия Интер. От друга страна, "делфините" остават закотвени на последното място с едва 12 пункта от 29 кръга.