Калинич наказа Кротоне, критикуват Сашо Тонев

Нападателят на Фиорентина Никола Калинич донесе успеха на отбора си срещу Кротоне. Хърватският стрелец порази вратата на тима на българския национал Александър Тонев в 90-ата минута, което донесе трите точки на "виолетовите" и зарадва Пауло Соуса. С прехвърлящ удар Калинич улучи целта след пас на Рикардо Сапонара.

Сашо Тонев започна като титуляр, след като вчера наставникът на "акулите" Давиде Никола обяви, че българинът е единственият сигурен за мястото си на терена. Нашият играч обаче не задоволи с представянето си и бе заменен от Марчело Трота малко след началото на второто полувреме. В резюмето за мача на "Кориере дело Спорт" е подчертано, че Тонев се е представил много слабо.

Иначе Фиорентина бе по-добрият отбор и, макар и закъснял, голът на Калинич падна справедливо. Преди почивката "Ла Виола" имаше 3-4 добри възможности, но Алекс Кордас и защитата пред него опазиха мрежата си.