Генк нямаше проблеми в реванша с Гент (видео)

Генк елиминира сънародниците си от Гент и за първи път в историята си се класира за 1/4-финалите в Лига Европа. След успеха с 5:2 като гост миналата седмица, белгийският тим завърши 1:1 в реванша на собствен терен и вече чака утрешния жребий. Гола за домакините вкара Тимъти Кастане в 20-ата минута, а Луис Верстрате изравни в 84-ата.

Резултатът от първия мач на практика не оставяше никакви шансове на гостите и те бяна наясно с това. Първото полувреме се разви равностойно и без много голови положения. В 20-ата минута обаче Кастане получи топката след атака по десния фланг и с прецизен удар успя да преодолее стража на Гент Ловре Калинич.

След почивката Калифа Кулибали пропусна добра възможност за Гент, стреляйки с глава покрай вратата. Все пак, по-активната игра на гостите беше възнаградена с изравнително попадение на резервата Луис Верстрате в 84-ата минута.

ГЕНК - ГЕНТ 1:1 (1:0)
1:0 Кастане (20)
1:1 Верстрате (84)